Efektívna detoxikácia pečene, ktorú zvládnete aj vy

V človeku sa dennodenne kumuluje toľko toxínov a škodlivých látok, ktorých prítomnosť si už kvôli zvyku a prispôsobeniu vôbec neuvedomujeme. Ak by ste sa však ocitli v období pred 200 rokmi, iné by bolo nielen ovzdušie, ale aj strava. Práve tieto dva faktory zapríčiňujú, že naše telo je akoby chodiacou organy ludskeho telabombou. Ak sa stlačí na nesprávne miesto, vybuchne. A výbuch spôsobí radu zdravotných ťažkostí počnúc vizuálnou stránkou, pokračujúc cez črevá, pečeň až po srdce. Preto by sme nemali byť voči okolitým škodlivinám ľahostajný a svojmu telu povedať činmi, že je pre nás dôležité, v akom stave sa nachádza. To môžete urobiť pomocou detoxikácie, ktorá očistí nielen pečeň, ale aj črevá a odstráni vám aj iné komplikácie a zdravotné problémy v organizme.

Prečo je prečistenie pečene dôležité?

Pečeň je veľmi dôležitý orgán v našom tele, bez ktorého život nie je možný. Je možné odobrať poškodenú časť a je možná jej transplantácia, no určite je lepšie si ju udržiavať v dobrom zdravotnom stave. Pravdou je, že sa to dá nie vždy ovplyvniť, hlavne, ak zohráva úlohu autoimúnne ochorenie či dedičnosť. V iných prípadoch je nutné robiť maximum, pretože život bez pečene možný nie je.

Prečo je taká dôležitá? Pravidelné prečisťovanie, teda detoxikácia pečene, ktorej sa hlbšie venuje stránka, ktorá vám môže zachrániť život. Práve pečeň má totiž za úlohu triediť prijaté živiny, vitamíny, toxíny či iné škodlivé látky, ktoré by vás mohli ohrozovať. Zvláda to však len do určitej hodnoty. Ak je toho na ňu príliš veľa, jej funkcia môže pomaly kolabovať, až nakoniec úplne zlyhá. Zoslabenie fungovania pečene má za následok množstvo problémov, resp. príznakov, ktoré naznačujú, že jej prečistenie je nevyhnutné. Škodliviny, ktoré neroztriedi sa začínajú usádzať a rovnako sa nevstrebú ani živiny a vitamíny, ktoré by vám mali za normálnych okolností pomôcť.

Čo je to detoxikácia organizmu?

V článku sme už niekoľkokrát spomenuli slovo detoxikácia, no možno nie všetci vieme, o čom je reč. Synonymom tohto slova je prečistenie organizmu, ktorá vplýva na celkový zdravotný stav pečene, čriev, pľúc, srdca, ale aj pokožky. Detoxikovať znamená určiť si obdobie, kedy obmedzíte príjem všetkých škodlivín, hoci si možno neuvedomujete, že to, čo prijímate, je skutočne škodlivé a že to ovplyvňuje celý váš organizmus.

Detoxikačná kúra zvykne trvať minimálne dva týždne, aby ste výsledky videli, pocítili a aby čo najdlhšie vydržali. Odporúča sa ju absolvovať aspoň dvakrát do roka, aj keď lepšie ako nič je aj jedno obdobie kúry za rok, najlepšie jar. Je to hlavne preto, že jarná detoxikácia býva najsilnejšia aj vďaka samotnému obdobiu, kedy sa všetko zrodí a očisťuje od zimy. V zime máme totiž tendenciu prijímať viac škodlivín ako obvykle a len málokedy robíme niečo pre svoju telesnú kondíciu.

Detoxikácia pečene a tela ako takého spočíva hlavne v limitovaní stravy. Sami najlepšie viete, čo jete a koľko toho jete. Ak nie, zapíšte si vždy, keď niečo počas dňa zjete, nech ide aj o maličkosť. Telu škodia nielen nezdravé jedlá, ale aj príliš veľký prísun kalórií, ktorý nezodpovedá dennej odporúčanej hodnote. To totiž spomaľuje trávenie, metabolizmus a funkciu jednotlivých orgánov, a teda aj pečene. O to dôležitejšie je jej prečistenie a detoxikácia.

Aby bola detoxikácia pečene čo najlepšia a najefektívnejšia, je potrebné odstrániť všetko, čo jej škodí, aspoň na dobu samotnej kúry. Ideálne by síce bolo v režime zotrvať natrvalo. Zbavte sa preto fajčenia, alkoholu, drog, bieleho pečiva, mastných, vyprážaných, sladkých a príliš slaných jedál. Škodu v tele robia aj sladké bublinkaté vody. Namiesto týchto škodlivín investuje do celozrnného pečiva, do ovocia (jablká, hrušky…), zeleniny (cvikla, kapusta…) a vlákniny. Ovocie a zeleninu nezabudnite poriadne poumývať. Rozhodne nezabudnite na pitie čistej vody. zelene jablko v rukach

Detoxikácia pečene a iných orgánov prebieha aj vtedy, keď žijete aktívne. Doprajte si každodenný pohyb, najlepšie vo voľnej prírode, kde je k dispozícii úplne čistý vzduch bez prímesí výparov áut, tovární či iných prostriedkov.

A čo tak vyskúšať tabletky na detoxikáciu pečene?

Možno ste počuli aj o tom, že v prečisťovaní tela vám môžu pomôcť aj niektoré prípravky. Ide napr. o nápoje, prášky, spreje, kvapky či tabletky. Áno, aj tie vám môžu v detoxikácii pečene a tela ako takého výrazne pomôcť. No najdôležitejšou časťou je práve obmedzenie príjmu škodlivín, ako jedlom, tak nápojmi a vzduchom. Tabletky na detoxikáciu nasledovne urýchlia činnosť odplavovania a odstraňovania usadených škodlivín von z tela. Ak si zvolíte skutočne kvalitné prírodné prípravky, namiesto mesačnej drsnej kúry vám budú stačiť napr. dva týždne. Ako sme už ale uviedli, zautomatizovanie zdravého stravovania má pre vaše telo len samé pozitíva. Čiže aj po absolvovaní detoxikačnej kúry sa snažte v konzumácii škodlivín obmedzovať, nakoľko ich na vás dennodenne číha skutočne veľké množstvo.

Príznaky toho, že vaša pečeň potrebuje detoxikáciu

Možno sa cítite celý čas fit, no prečistenie tela je vždy niečo, čo vám môže pomôcť a zlepšiť vašu psychickú aj fyzickú kondíciu. V niektorých prípadoch je ale zdravotných ťažkostí viac. Tie, ktoré naznačujú, že detoxikácia pečene a iných orgánov je skutočne nevyhnutná sú bolesti v bruchu, ťažkosti s trávením, nadúvanie, plynatosť, zápcha, hlučné trávenie atď. Príznaky prítomnosti škodlivín sú ale viditeľné aj na pokožke. Tá môže stratiť svoju farbu, pružnosť, hebkosť, je bledá, suchá, drsná na dotyk. Vytvárať sa môžu vyrážky, čierne bodky či iné kožné pigmenty.

Správna a poctivá detoxikácia pečene vás môže týchto príznakov zbaviť a vy budete mať pocit, akoby ste boli znovuzrodený. Stačí sa len zaprieť, dodržať niekoľkotýždňový režim, pokojne aj za pomoci tabletiek na detoxikáciu a výsledok bude stáť za to. Nielenže sa vám upraví zdravotný stav, ale mnoho ľudí takto začína redukčnú kúru. Pomocou prečistenia tela od toxínov totiž môžete schudnúť aj niekoľko kíl. A práve tento fakt zvykne namotivovať väčšinu tých, ktorí sa do nej pustili. Nenechávajte vaše orgány sa ďalej trápiť a trpieť. Nemusia totiž to len oni pomáhať vám, ale aj vy viete pomôcť im. Tak prečo to neurobiť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navigation