Mať lacné PZP neznamená, že vás neochráni

Lacné PZPNemáte peňazí nazvyš, ale určite sa nechcete vzdať premávania sa na vašom dopravnom prostriedku? Tak určite viete, že každý prostriedok, či už je využívaný často alebo menej často, potrebuje byť zabezpečené. A to niečo stojí. Určite ale nemáte záujem preplácať zbytočne veľa a preto vám veľmi radi v pátraní pomôžete. Pomocou online kalkulačky viete nájsť lacné PZP, zároveň vám zobrazí všetky vaše poistné možnosti. Takto máte istotu, že vám žiadna ponuka neujde. Dokonca môžete ušetriť aj hodiny času, ktoré by ste ináč trávili osobným zisťovaním ponúk, čo by bolo na získanie najlacnejšieho PZP určite nevyhnutné. Povedzme si o tomto zabezpečení čosi viac.

Ponuky sú rôzne, ale základ je rovnaký

Základom tohto zabezpečenia je, že poisťovňa za vás preberá finančnú zodpovednosť pri spôsobení škodovej udalosti iným vozidlám alebo osobám v nich. Teda nepokrýva tie škody, ktoré by ste spôsobili svojmu prostriedku alebo sebe alebo vaše posádke. Výhodou ale je, že už aj to najlacnejšie PZP má vysoké poistné krytie. Je to preto, že jeho minimum je stanovené zákonom a žiadna poisťovňa ho nemôže znížiť, iba ak zvýšiť. Ide konkrétne o tieto čísla. Pri škodách, ktoré niekomu spôsobíte na majetku, musí byť poisťovňa schopná vyplatiť až do 1 milióna eur. Škody na zdraví môžu byť vážnejšie a preto je poistné krytie stanovené na minimálne 5 miliónov eur. Ak by vám lacné povinné zmluvné poistenie s takýmto poistným krytím nepostačovalo, za príplatok si ho môžete navýšiť. Túto možnosť využívajú hlavne firmy prípadne šoféri, ktorí pravidelne absolvujú dlhé cesty.

Možnosť si základné krytie udalostí rozšíriť

Ak by vám v základnej poistnej zmluve nestačilo, že kryje len škody, ktoré spôsobíte iným, do povedomia by sme chceli dať tri poisťovne. Na Slovensku je poskytovateľov PZP skutočne veľa, no nie všade sa dá hovoriť o tom, že je lacné, nakoľko môžu rozdiely za to isté predstavovať aj 300 eur. Poisťovne:

  • Kooperativa,
  • Komunálna poisťovňa
  • Generali

v svojich ponukách vynikajú. Tie totiž už v rámci tohto povinného základného zabezpečenia kryjú aj niektoré havarijné udalosti. Teda tie, ktoré by ste si museli zakúpiť zvlášť. V Generali si môžete vybrať sami, o ktoré pôjde, zatiaľ čo v prvých dvoch máte zabezpečené krytie vodiča, posádky, batožiny a poškodenie živlom.

Lacné PZP na dosah ruky vďaka online porovnaniu

Odstavené motorové vozidloAk chcete dnes porovnávať vaše poistné možnosti, nemusíte si na to vyčleniť hodiny času, ba dokonca ani prechodiť niekoľko kilometrov. Je normálne, že na to, aby ste objektívne zistili, ktorá ponuka je pre vás tá najlepšia a najvýhodnejšia, je potrebné si urobiť prieskum čo najviac poisťovní, ideálne všetkých. To je dnes možné aj vtedy, ak sedíte doma. Online kalkulačka vám urobí rýchly, bezplatný a nezáväzný výpočet a porovnanie PZP, takže to najlacnejšie vám určite neujde.

Podstatným je zadať technické parametre poisťovaného vozidla, odoslať ich a do pár sekúnd už môžete skúmať vaše možnosti. Nikto vás nesúri, nikto vám nehovorí, že akcia čoskoro skončí, nikto vás neovplyvňuje. Sami a bez nátlaku sa určite viete najlepšie rozhodnúť, čo je pre vás dobré a čo už nie. Možno nie je lacné PZP to, čo hľadáte, a neprekáža vám priplatiť si trochu viac za niečo komplexnejšie. Vďaka online kalkulačke a porovnaniu to určite nájdete. Skutočne to nie je nič komplikované a zaberie vám to len minimum času, maximálne 10 minút. Jej pomoc môžete využiť kedykoľvek počas dňa či noci, v hocktorý deň v týždni.

Okrem toho vám online kalkulačka ponúka porovnanie povinného zmluvného poistenia nielen na auto, ale na skoro všetky motorové a nemotorové vozidlá:

To všetko a ešte viac dopravných prostriedkov si môžete bezplatne a rýchlo porovnať pomocou daného nástroja cez www.uzavripzp.sk – oplatí sa vyskúšať.

Najlepšia cena zaručená

To, že vám lacné PZP pomôže odhaliť online porovnanie nie je len návnada, ale holý fakt. Do kalkulačky je možné zadať množstvo zliav, ktoré vašu výslednú cenu poistného môžu znížiť až o 30%. Na pobočke sa pracovníci len zriedkavo o všetkých vašich možnostiach a zľavách zmienia. V online formulári vám nikto nič nezatají. Samotní poskytovatelia už len za fakt, že ste sa PZP rozhodli uzatvoriť online, ponúkajú 10% zľavu z poistného, čo ho robí skutočne lacným. Presvedčte sa o tom sami už teraz.

Rýchla online žiadosť

Priamo z výsledkov porovnania online kalkulačky môžete požiadať o to poistenie, ktoré vám vyhovuje najviac. Ak ste objavili také, ktoré je skutočne najlacnejšie, nenechajte si ho prejsť pomedzi prsty. Stačí, keď si na vybranú ponuku kliknete, dopíšete pár osobných údajov a je to. Na mail vám dostanete návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú bielu kartu. Kartičku si nezabudnite vytlačiť a poistné zaplatiť čím skôr, ináč uzatvorenie povinného zmluvného poistenia nemá zmysel, nakoľko vás za to môžu policajti pokutovať. Originál bielej a zelenej karty vám poisťovňa odošle ihneď potom, ako zaeviduje vašu platbu poistného. Preto určite do poslednej chvíle nečakajte.

Určite viete, že bez platného poistenia prípadne bez príslušných dokladov (bielej a zelenej karty), majú policajti právo vás pokutovať. Pokuty nie sú malé. Začínajú na niekoľkých stovkách a vyšplhať sa môžu aj na tisícky eur. V zahraničí vám dokonca môžu zabaviť celé vozidlo. Preto sa pred každou jazdou presvedčte, že PZP je platné a doklady od neho máte so sebou v danou prostriedku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navigation