Potraviny pre prírodnú detoxikáciu pečene

Pečeň, orgán vážiaci asi 1,5 kg u zdravých dospelých jedincov, je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele. Je zodpovedná za vykonávanie dôležitých funkcií spojených s trávením, metabolizmom, imunitou a skladovaním živín, ktoré telo potrebuje, aby prežilo. Práve tu nájdete úžasné potraviny pre prírodnú detoxikáciu pečene.

obrazok pecenePečeň je žľaza, ktorá vylučuje chemikálie potrebné v iných častiach tela. Pečeň je vlastne jediná čas ľudského tela, ktorá je zároveň orgánom a žľazou.

Zdravá pečeň reguluje zloženie krvi, odstraňuje z nej škodlivé toxíny a spracováva a premieňa živiny absorbované tenkým črevom počas trávenia do podoby, v ktorej ich telo môže pohodlne zužitkovať. Takisto je zásobárňou mnohých vitamínov, železa a jednoduchého cukru, glukózy.

Je zodpovedná za rozkladanie inzulínu, hemoglobínu a iných hormónov. Okrem toho ničí staré červené krvinky a vyrába látky potrebné pre správne zrážanie krvi.

Keďže má pečeň tak veľa životne dôležitých funkcií, je veľmi dôležité udržať ju v čo najlepšom stave. Môžeme to urobiť aj pomocou prírodných potravín pre detoxikáciu pečene. Nezdravá strava a nevhodný životný štýl môžu spôsobiť prepracovanie a prílišné zaťaženie pečene, čím sa stane neschopnou účinne spracovať toxíny a tuky.

Následne to môže viesť k vzniku obezity, kardiovaskulárnych ochorení, akými je vysoký krvný tlak, chronickej únave, bolestiam hlavy, kĺbov a chrbtice, tráviacim problémom, alergiám a mnohým iným zdravotným problémom.

Mnoho prírodných potravín pre detoxikáciu pečene, ako napríklad aloe vera, môže pomôcť prečistiť, omladiť a detoxikovať pečeň. Tieto potraviny vám pomôžu udržať pečeň zdravú a funkčnú presne tak, ako to každý človek potrebuje.

POTRAVINY PRE PRÍRODNÚ DETOXIKÁCIU PEČENE (PRÍRODNÝ DETOX PEČENE)

             1. Teplá citrónová voda

Teplá citrónová voda je skvelým spôsobom detoxu pečene, vhodným na konzumáciu každé ráno. Nie je to klasická citronáda, takže nepridávajte žiadny cukor ani nič iné. Iba čistá voda a zdravá dávka čerstvej citrónovej šťavy.

            2. Brokolica

Brokolica je bohatá na vlákninu, ktorá telo prirodzene čistí od karcinogénov a iných toxínov. Brokolica, karfiol, kel a iní zástupcovia tohto druhu zeleniny, obsahujú glukozinoláty, ktoré pomáhajú pečeni produkovať enzýmy podporujúce odbúravanie a odplavovanie toxínov. Rovnako pomáhajú pri trávení. Brokolica je tiež výborným zdrojom vitamínu E rozpustnom v tuku. Je to veľmi dôležitý antioxidant, najmä pre pečeň.

            3. Avokádo pre pečeň

Avokádo obsahuje zlúčeniny, ktoré chránia pečeň pred poškodením. Výhodou avokáda je, že pečeň chráni pred galaktozamínom, silným toxínom, ktorý poškodzuje pečeň a podporuje vírusový zápal pečene. Avokádo je celkovo veľmi dobrou detoxikačnou potravinou pre pečeň.

           4. Rajčiny pre detox pečene

Majú obrovské množstvo glutatiónu, čo je látka s veľmi silnými detoxikačnými účinkami pre pečeň. Okrem toho rajčiny obsahujú aj lykopén, ktorý telo chráni pred rakovinou prsníka, kože a pľúc.

          5. Citrón

Citróny obsahujú veľké množstvo antioxidantov, najmä vitamín C, a pomáhajú pečeni pri tvorbe enzýmov, čo vám následne dodá viac energie a podporí sa tým aj váš tráviaci systém.

          6. Cesnak

Cesnak je plný síry, ktorá aktivuje enzýmy v pečeni. Tie slúžia ako prvky umožňujúce odplavenie toxínov. V cesnaku tiež nájdeme veľké množstvo alicínu a selénu. Sú to dve prírodné zlúčeniny, ktoré taktiež pomáhajú pri detoxe pečene.

           7. Jablká pre detox pečene

Pýšia sa vysokým obsahom pektínu, vďaka čomu sú skvelým prvkom pre detox ľudského tela a vyplavenie toxínov z tráviaceho traktu. Pre pečeň je následne jednoduchšie bojovať proti zvyšným toxínom počas detoxikácie.

           8. Zelený čaj

Zelený čaj je plný rastlinných antioxidantov známych pod názvom katechíny. Sú to zlúčeniny výrazne podporujúce funkčnosť pečene.

          9. Vlašské orechy pre pečeň vlassky orech

Vlašské orechy sú výborným zdrojom glutatiónu, omega-3 mastných kyselín a aminokyseliny arginín, ktorá podporuje normálnu detoxikačnú činnosť pečene, najmä čo sa týka procesov pri detoxikácii dusíka.

          10. Cvikla pre detox pečene

Cvikla je ďalšou silnou potravinou vhodnou pre detox pečene a podporu jej funkcií. Je bohatá na flavonoidy a betakarotén, ktorý pomáha stimulovať a zlepšiť celkový stav a funkčnosť pečene. Cvikla je navyše prirodzeným prvkom pre vyčistenie krvi.

           11. Kurkuma

Kurkuma je veľmi obľúbené korenie, ktoré pomáha pečeni. Podporuje totiž všetky detoxikačné aktivity v tele stimuláciou enzýmov, ktoré aktívne odplavujú rôzne karcinogény.

Detoxikácia organizmu veľmi napomáha aj v chudnutí, ktorému sa obšírnejšie venujeme aj v našich iných článkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navigation